Літній фотоквест: підбиваємо підсумки

Вітаю вас, друзі! Це я, Заєць, який живе на цьому сайті та розповідає вам усяку всячину про те, що відбувається в «Зеленому Ліхтарику». Остання наша подія – літній фотоквест.

Креативність команд видно було вже з назв: тут і «Гаволови», і «Гніздо дрозда», «Машина часу», «Квадрокоманда»... Та у мене особисто в цій номінації виграли  «Фотокавуни»! Активністю цього разу вибухнула Боярка :) Із цього містечка біля Києва – дві команди. Також порадували нові для нас «географічні точки»: Кам’янець-Подільський та село Черемушне на Харківщині! П’ять команд – зі Львова та області й дві з Києва. Всього надіслали знімки 11 команд.

Черв'яки від "Квадрокоманди"

А це їхня миша! 

"Curiosity"

Усі вони – не боягузи, точно вам скажу. Копали черв’яків, лізли у воду по водорості, шукали кротовини, заглядали в мишачі нірки, дехто мишу навіть у відро зловив!

Забігаючи наперед, скажу, що носток, хоч він і так мокруватий, ще більше підмочив свою репутацію. Ніхто його не знайшов. Ціанобактерія у вигляді слизових кульок сховалася від наших учасників. Її колонії трапляються на дні стоячих водойм, на мокрому камінні або в землі.

Зате ніхто не помилився у питанні про лишайник – на відміну від весняного квесту. Всі сфотографували те, що треба, і у всіх команд – лишайник у фокусі! Ура.

"Фотокавуни" в пошуках водоростей

Перших місць – аж чотири! Уявіть собі. Просто всі 4 команди набрали однакову кількість балів – по 44. Це команди «Тато-мама-я» (Львів), «Бум-бу-ру-рум» (Львів), «Curiosity» (Львівщина) та «Фотокавуни» (Боярка)!

А так водорості діставали "Бум-бу-ру-рум"

Чи ж однаково виконали завдання наші переможці? Крім ностоку, звісно, якого не знайшов ніхто, «Тато-мама-я» та «Фотокавуни» не добрали балу за водорості, «Бум-бу-ру-рум» сфотографували небо замість живого організму, ну а «Curiosity» не натрапив на очі паразит, що мешкає в листку. Все одно всі молодці, присягаюся своїми довгими вухами.  

На другому місці – «Гаволови» з Кам’янця-Подільського, а на третьому – «Квадрокоманда» з Боярки та «Машина часу» з Києва.

 "Бум-бу-ру-рум"

"Тато-мама-я"... і пес

"Фотокавуни"

До речі, ми дізналися, що росте на городі й на квітниках наших учасників. Кольори найчастіше ілюстрували барвистими квітами, а іноді – городом... Наприклад, «Бджілки go» зняли на завдання з кольором яскраво-жовтий кабачок, а «Бумбурурум» – зеленющі помідори, які самі й вирощують. Та не тільки городи ми ваші побачили, шановні учасники, а ваших й котів. І скоро дізнаєтесь, чому.

Кольори літа

Що не кажіть, а для мене, Зайця, найцікавішим завданням було знайти  тварин, які вміють рахувати. Охо-хо, не опинилося серед них жодного зайця!..  То науковці ще мене не бачили, та нічого. Справді, багато тварин мають арифметичні навички, які допомагають їм орієнтуватися.

Наприклад, бджоли здатні запам’ятати кількість специфічних орієнтирів від вулика до місця збирання нектару. Тихоокеанські жаби можуть порахувати кількість нот у кваканні. Дослідниця Роза Ругані (Італія) стверджує, що кури уявляють собі числовий ряд. Команда «Romakiho», схоже, про це дослідження знає. Вона сфотографувала нам курча! Ми повіримо пані Ругані. Серед фотопортретів з математиками тваринного світу опинилися бджоли, шимпанзе, домашній папуга, ворони, крук та вільшанка. Справді, дослідники стверджують, що ці птахи демонструють неабиякі здібності в арифметиці.

А як же собаки? Вони не найкращі в цій сфері. Одна команда сфотографувала свого песика. Учасники стверджують, що саме їхній собака  таки рахує.

А ще одне питання, яке я читав з цікавістю, аж вуха тремтіли: які винаходи люди скопіювали з тварин? Три команди сфотографували бабку, що справді стала прототипом гвинтокрила Ігоря Сікорського. Ще дві показали нам птахів, які наштовхували людей на думку про літак. А «Curiosity» уточнили: закрилки на крилах літаків створені так, як спеціальні пера на крилах пташиних.

"Квадрокоманда": Орест, Ярема, Устим і мама

Кіт також, виявляється, – технічна муза. Висувні леза скопіювали з котячих пазурів, кажуть «Фотокавуни», «Тато-мама-я». Світловідбивачі ж – з котячих очей. «Машина часу» розповідає, що англійця Персі Шоу на винахід надихнув погляд кота. Так, цей чоловік запатентував винахід, що так і називався – «котяче око» –  світловідбивальні кульки по краях дороги. Найпоширеніша історія винаходу говорить, що якось Персі Шоу мало не з’їхав з нічної дороги. І таки з’їхав би, якби не кіт, що сидів поруч на паркані.

"#romakiho" й кіт

«Бджілки Go» зняли павутину: вона і справді надихає дослідників на створення спеціальних медичних матеріалів (швіш, пластирів). Ну а «Гніздо дрозда» прислали нам фото... дощового черв’яка! Так, черв’як – прототип бурової машини. Ех, а мої вуха – хіба не від них походять ваші людські радари та локатори? Ні? Ну, гаразд.

Наша найстильніша команда - "Гаволови"

«Борис и его команда» надіслали нам надзвичайно ніжні художні фото з Харківщини. «Бум-бу-ру-рум» під час квесту спіймали тритона! А команда «Машина часу», схоже, провела день в зоопарку, і знайшла відповіді на всі запитання там. Цікаво, що майже всі ще й ящірок змогли «засікти».

"Квадрокоманда" і ящірка прудка

Призів цього разу багато, бо у нас з’явилися спонсори. Вони надали нам  книги про природу та інші цікавинки. Почитати про наших спонсорів можна тут:

"Борис и его команда"

"Гніздо дрозда"

"Машина часу"

Ну все, друзі, «Ліхтарик» дякує, що були з нами! Ну а я побіг, у мене справи. По дорозі подумаю, які завданнячка для вас вигадати на осінній квест!

Стежте за нами:
  • Black Facebook Icon
Зелений Ліхтарик
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now