Експедиції, реп’яхи та горобець Женя:

підсумки Марафону від Зайця

Привіт-привіт, друзі мої довгоногі, друзі мої коротковухі! Це я, Заєць. Хочу вам розказати про те, як же минув наш Липневий марафон від Зайця, тобто, від мене.

Долучилося майже 200 людей. Вони завзято розглядали гусінь, ходили по росі й мокли під дощем. Майже кожне завдання виконала Наталя Чайка з Обухова зі своїми дітьми, а ще серед найактивніших учасників – Марина Степанська, Ганна Терпиловська, Ірина Гищук, Наталя Лебедь, Іра Гордієнко і... пробачте, кого не згадав! Усім таке величезне спасибі, як ото дуб найбільший у лісі.

Тетяна Ситник

Олена Скорикова пише: «Марафон від Зайця в нас зазвичай обговорюється під час сніданку. Читаю дітям нове завдання, і ми робимо «мозковий штурм»)). Сьогоднішнє, про невтручання... Я: «Спробуємо нічого не чіпати, не топтати, не рушити... І ще – не вбивати комарів!» Менша дочка із радістю: «Так, мамо, ми їх не будемо вбивати, а лише відганяти!» Їй наспрвіді шкода їх вбивати) Також вивчили анг. слово impact – вплив».

Ірина Гищук

Слави в нашому марафоні зажив і горобець Женя, якого підібрала Ганна Терпиловська. Той випав із гнізда на «котячий променад». Мені про це розповіла, коли ми з "Ліхтариком" просили спостерігати птахів. На щастя, Женя виріс і полетів у своїх справах: «Його мала назвала унісекс-ім'ям, бо в польових горобців самочки і самці однакові, тому стать залишилася таємницею. Він навчився дзьобати, перестав просити їжу, а став тріщати по-дорослому і вже добре літав. Тому сьогодні ми знайшли йому новий дім на краю лісу, де є і лука, і ліс, і підлісок, через дорогу – соняшник, а недалечко село. Польові горобці, на відміну від хатніх, не обов'язково живуть біля людей, тож хай вже сам обирає. Головне, що концентрація котів у перший день буде не висока». Хто хоче побачити відео, як Женя полетів, заходьте у групу (коментарі до дня 2).

5 липня була повня. Ви надіслали чудові фото, а одна сім’я учасників навіть влаштувала експедицію «У пошуках повного місяця». Наталя Лебедь написала: «Ми зустрічали місяць у Гетьманському природному парку.  Вирішили з дітьми, що ця подія має стати особливою, і о 21.30 експедиція "У пошуках повного місяця" вирушила на човні на пошуки. Місяць, який ми побачили, був дивовижний, а час його спостереження розтягнувся на години». Додам від себе, що Гетьманський НПП розташований на Сумщині.

А ще ми пропонували вам визначити пташку за голосом, для чого радили додаток bird.net. Багато хто скористався, і вийшло! Світлана Вішталюк розповіла: «Додаток bird.net крутецький! В лісі з дітьми гуляли, то визначили зяблика. Біля дому горобців розпізнав. Біля річки вільшанок. А ще, коли дитина балакала, визначив людину».

Ольга Буряк

Одного дня я просив вас, друзі мої хороші, балакати поменше. Тобто провести деякий час у тиші. Ірина Гищук саме була у сплаві на Дністрі: «Ранкову тиша Дністра розривав лише гавкіт сірих чапель та ліниве хлюпання наших весел. Десь зо хвилину тиші діти витримали)))))».

Справжній фурор зчинило завдання про трав’яні чаї. Я, знаєте, на чаях не дуже знаюся, мені морква більше подобається, або коли травичка свіжа... Зате ви стільки рецептів написали, що я тепер і сам чаю заварю! Наталя Лебедь розказала про традицію дарувати чаї друзям на Різдво. Трави мають бути з екологічно чистих районів Сумщини.

Ірина Якименко показала мені відео, як вона стріляє розрив-травою, Марина Степанська записала цілу «жаб’ячу ораторію», а Наталя Чайка – голосних цвіркунів на нічному городі.

А ще я хочу подякувати нашому біологу Марічці Чайковській, яка допомагала мені написати різні цікавинки про природу на кожен день липня.

Друзі, ви просто супердослідники природи!

Ваш Заєць

Наталя Лебедь
Ірина Гищук
Наталя Чайка
Стежте за нами:
  • Black Facebook Icon
Зелений Ліхтарик
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now