МАЛЕНЬКІ ЗИМОВІ ВІДКРИТТЯ

Updated: Jan 18

ПІДСУМКИ ФОТОКВЕСТУ


Вітаю вас, друзі мої азартні!

З вами я, Заєць, постійний ведучий рубрики «підсумки фотоквесту» і багатьох інших, незамінна і кмітлива тварина. Так от, я вийшов із зимової відпустки і взявся розставити всі крапки над «і» після грудневої пригоди під назвою «Фотоквест».


Цього разу участь взяло 29 команд. Зареєструвалися значно більше, але знаєте, як воно буває... Хто не надіслав свої фото, але отримав завдання, може пройти квест самостійно в будь-який час.


Київ і Львів – наші «географічні лідери». Взяли участь у квесті «Екорейдери» з Чернівців, «Єноти» з села Зазим’є недалеко від Києва, «GоЙra» та «Фотокотики» з Івано-Франківська, «Макари» з села Тухля на Львівщині та “Shammi&Kriss” з міста Пустомити, теж на Львівщині. «Зелене серце» - зі славного селища Диканька на Полтавщині.


Думаєте, це все? Ні, ось іще сюрприз. У нас було аж три закордонні команди! «Перелітні птахи» грали у двох країнах водночас – у Німеччині та Нідерландах. «Шустрики» вже вкотре зіграли з нами у Варшаві, а ще знову приєдналися «Гладіатори + соколи» з Тампере, що у Фінляндії. Раніше «соколи» й «гладіатори» були різними командами, тепер ось, видно, вирішили об’єднати сили.


Хто ж цього разу виявився най-найуважнішим? Суворе журі довго зважувало й перевіряло всі факти, і вийшли ось такі результати:


1 місце / 30 балів – команда “Curiosity” (Львів)

2 місце / 28 балів – команди «ТатоМамаЯ» (Львів) та «Пан Рапан» (Київ)

3 місце / 27 балів – команди «Третій поверх» (Львів), «GoЙrа» (Івано-Франківськ), «Фотокотики» (Івано-Франківськ)


Переможці зліва направо (згори вниз): "Curiosity", "Пан Рапан", "ТатоМамаЯ", "Фотокотики", "GoЙra", "Третій поверх":


Вітаємо переможців! Мої чудові вуха вже вловили, що всі призи приїхали до місця призначення.


А ще ми не могли обійти увагою команду «Ліниві груші». Ох ви нас, груші, й повеселили! Кожне фото доповнили історією. «В цей раз в трохи зменшеному форматі, – розповідають «Груші». – Наш тато, за сумісництвом захисник, водій і термосо-бутербродоносець, наразі не зміг взяти участь, і ми виходимо пішки, без чаю і бутербродів, але налаштовані на перемогу». Правильно. Так і треба, грушки дорогенькі. Це я, Заєць, так вважаю.


Ліниві груші

А ще я вирішив придумати звання «найбільш стильна команда». Це для мене «Екорейдери» з Чернівців, які разом щосуботи прибирають сміття у місті. Самі погляньте.Тепер про цікаві знахідки. Тут однозначно виграє сліпак, мій товариш. Бачите, як він посміхається? Оце усмішка! І де тільки його знайшла команда «До зірок»? Ого-го! Дивіться фото сліпака та команди «До зірок» у «каруселі»:«Хом’ячки рятують світ» команда зняла на відео цілу зграю білих чапель. А ось і самі хом’ячки...


Хом'ячки рятують світ

Снігу на початку зими нам «не вмикали», зате яке різноманіття грибів було! Стільки вбраних у кольорові гриби пеньків – хоч парад влаштовуй. Ось які пеньочки познаходили «Екорейдери». Тут ще й самотня береза.А ось ці гриби нашукали в Сколівському районі «Макари». Це і трутовики, яких ми «задавали» знайти, й інші цікаві знахідки. А «Єноти» на Київщині теж гарний трутовик відшукали на березі. Ось він та гриби від «Макарів»:


«Зимові штучки» зробили гарне дослідження дерев: знайшли бересту, живицю та скелет листка.«Бум-бу-ру-рум» сфотографували самотнє дерево та дерево поруч із родичами. Погляньте, як вони відрізняються, в «каруселі» (стрілочка замаскована, шукайте):


Буки-родичі в парку Залізна Вода, бук у Стрийському парку (Львів)


А ось і птахи, що гріють лапи від «Бум-бу-ру-рум»:«Ліниві груші» живуть у Києві, тож з курми їм так не пощастило. Довелося шукати, аж поки не натрапили на рідкісного птаха:


«Як ми не шукали, як не обходили всі теплотраси, ніде не було видно ані голубів, ані горобчиків, що грілися... І от в останній момент нам пощастило: ми побачили дуже рідкісного птаха - Apteryx nigra ukrainus - українського чорного ківі, який взимку мерзне і ховає лапки під пір'я. Його пір'я трохи нагадує шерсть - це характерна ознака ківі. Ми страшенно зраділи, бо не кожен орнітолог бачив навіть зображення цього дивного і рідкісного птаха, а нам пощастило побачити вживу - і з задоволенням ділимся цією світлиною зі знавцями». Груші наче й називаються лінивими, та коли діло доходить до креативу, то тут вже лінивих нема. Хе-хе-хе...


А тепер про інших моїх друзів - бобрів. «Екорейдери», «Діти академіка Вернадського» та «Єноти» знайшли погризені бобрами дерева, а «Соколи» – цілу обгризену осику. Справжню боброву комору відшукав клуб пригод "GоЙra":"Поруч була загата, а довкола - чимало грубезних погризених верб. Але оскільки фото можна лише одне, а у завданні йшлося про патички, встромлені у воду, то цей "завал", певно, є найбільш відповідним. Патички хоч і не встромлені, але якщо подивитися на зрізи, то сумнівів у тому, що це робота бобрів, не виникає".

Про боброві запаси ви можете прочитати на нашій сторінці у Фейсбук за хештегом #розбір_польотів.


«Ірбіси» читали оповідання про горобину, яку так люблять птахи зимою. Тому шукали саме її, щоб проілюструвати зимові пташині обіди. І знайшли! А ось хто ходив грати у команді «Спот і Ко».Завзяті «Діти академіка Вернадського» надибали гарні трутовики, пташину їжу, проілюстрували нам самотнє дерево та дерево серед родичів, а також погризені бобрами дерева. Птахом, що сховав лапи, знову стала курка!До речі, я ж іще не сказав про комарів! Ми просили знайти комарів, які зимують. Неабияке завдання, я вам скажу! Їх знайшли «До зірок», «Бум-бу-ру-рум», «Єноти» тим часом відшукали мошок, які почуваються спокійно прямо на екрані комп’ютера. А «Груші» розказали, що надибували цілу купу сусідів: мухи-дрозофіли, клоп-москалик, личинка шкіроїда і дві мухоловки.


Єноти

Одним з найскладніших завдань став пошук відьминих мітел. Йшлося про жмути тонких гілок, що виростають з інших гілок через різні пошкодження кори. Їх команди часто плутали з омелою. А крім омели, є ще й третє явище – сплячі бруньки. Це бруньки на стовбурі, які можуть «прокинутися» й також утворити жмути гілок за несприятливих обставин. Питання викликало також завдання про різне забарвлення птахів у шлюбний і нешлюбний сезон. Про це також читайте в рубриці #розбір_польотів.


Ну а наостанок – ось вам від «Соколів» «меланхолійний фінський зайчик, який задивився на вечірній краєвид». Ну і сама команда в галереї:А я, український енергійний Заєць, усім вам щиро дякую за вашу активність, гумор і любов до природи! До нових зустрічей і нових пригод!

17 views0 comments
Стежте за нами:
  • Black Facebook Icon
Зелений Ліхтарик
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now