Зимовий фотоквест: підсумки від Зайця

НА ЧАЙ ІЗ ЗАЙЦЕМ

"Тато-Мама-Я"

Привіт-привіт! З вами знову найкмітливіша тварина у Всесвіті! Тобто я, Заєць, який стежить за всім, що відбувається в «Зеленому Ліхтарику». А головна нещодавня подія – це, звісно, зимовий фотоквест. І я готовий підбивати підсумки.


Тому сьогоднішній чайок, друзі мої, поп’ємо разом з усіма, хто брав участь у квесті. Думаю, коли ви блукали лісами й парками в пошуках різних природних об’єктів, хотілося попити гарячого чайку? Хі-хі, ну тепер можна розслабитися, справді налити чаю та згадати, як усе було.


"New horizons"

"13" цього разу для нас – щасливе число. Адже у квесті взяло участь саме 13 команд. З Києва та області зіграли «Веселі куниці», «Бурундуки», «Машина часу», «Ліниві груші», «Пан Рапан» і «Фотомонстри». Львів та область представили «Тато-Мама-Я», «New horizons», «Бум-бу-ру-рум», «Леоніндзя» та «Фотолеви». А ще цього разу приєдналося нове місто – Полонне у Хмельницькій області! Звідти було аж дві команди – «Сичики» та «Обрій». Ось і всі наші учасники (крім "Горизонтів", їх фото вище):А тепер – увага – урочистий момент! Оголошую переможців:


перше місце (33 бали) –команда «Бум-бу-ру-рум» (Львів); друге місце (31 бал) – команда «Ліниві груші» (Київ); третє місце – дві команди: «Пан Рапан» (Київ), «Тато-Мама-Я» (Львів). Обидві набрали по 30 балів.


Найважчим завданням виявилося знайти гриб іудине вухо. Кляте вухо заховалося від усіх наших учасників. Ну й правильно, краще б шукали мої гарні вушка. А то якесь зморшкувате іудине, нащо воно здалося... Тут всім командам по нулях. Ви знаєте, це цікавий гриб, але я його й сам у лісі давно не бачив. Зустрінете - надішліть нам фото на сторінку!


Пальці мерця ("Бум-бу-ру-рум")

Із птахів, що прилітають до нас узимку, учасники найчастіше фотографували граків, а «Сичики», «Тато-Мама-Я» та «New horizons» помітили снігурів! Ще однією популярною пташкою виявився підкоришник – його фото як додаткову знахідку надіслали «Веселі куниці» й «Тато-Мама-Я». «Фотолеви» знайшли шматок сала, просто обліплений синицями, а «New horizons» сфотографували канюка в польоті.


"Сичики" знайшли снігура


Ще серед птахів, що потрапили в об’єктиви команд, – сойка, чиж, сорока й чорний дрізд. «Леоніндзя» написали ось що: «Після цього квесту ми дізналися більше десятка нових пташок». Ця команда, до речі, влаштувала справжню погоню за омелюхами. Наші орнітологи розглядали фото команди дуже уважно й зробили висновок, що то все-таки не омелюхи були. Знайти їхні сліди вдалося «Лінивим грушам», «Бум-бу-ру-руму» та «Обрію». Нагадаю, що ми пропонували відшукати клейкий послід, який омелюхи залишають, наївшись омели. Ось що розказали нам «Ліниві груші» про ці пошуки:


З послідом омелюхів взагалі вийшла історія. Я отримала завдання в п'ятницю і читаю вголос. Коли це чоловік каже: «О, а я сьогодні поставив машину на десять хвилин на Підвисоцького під тополями з омелою, так якісь птахи тойво її повністю. Причому послід не схожий на той, що в голубів, а дійсно клейкий, липкий, як желе. Але машину я вже помив))». На ранок ми ретельно обстежили машину і знайшли таки «недомиви» – мийка погано спрацювала. Насіння від омели висить на вертикальній поверхні, ягідка б там не залипла. Та ми все одно з'їздили на Підвисоцького. Приїжджаємо, а там «Київзеленбуд» обрізає саме в цей момент ті тополі з омелою. Пролізши через загороджувальну стрічку, там теж знайшли послід, але за день він вже засох.


"Сичики" і синиця

Ми ще пропонували знайти тварин, що змінюють хутро на зиму. Так от, тут найпопулярнішою фотомоделлю стала білка. «Леоніндзя» - майстри погоні - не тільки омелюхів цілеспрямовано шукали, а й зайця (він змінює хутро). І справді бачили якогось мого родича. Тільки той чомусь дуже швидко зник, не дав себе сфотографувати... Побачу – вуха намну. Розповідає «Леоніндзя»:


Для пошуків зайця поїхали ми за місто... Це було справжнє щастя - МИ ПОБАЧИЛИ ЗАЙЦЯ! Але з тої радості все, що ми змогли, це вигувати: «Зааєць!!! Ось там!! Дивись-дивись! Бачила??!». Ну, і ще відзначити, що колір хутра у нього зовсім не білий цього сезону...от. Тому ми дізнались, що, крім зайця, на зиму міняється забарвлення хутра в білок, ще у вовків та лисиць (у них виростає пухнастий світліший підшерсток, і тому їхнє хутро стає світлішим взимку).


Обережно, тут "Фотомонстри"

Серед цікавих знахідок був слід куниці на снігу, що його помітили «New horizons», погризені бобрами дерева від «Обрію». «Бум-бу-ру-рум» знайшов пальці мерця! Не бійтеся, поліцію викликати не довелося. То просто гриб так називається. «Груші» відшукали дерево, що сміється, а «Бурундуки» – тризуб серед лісу.Сосна сміється з "Лінивими грушами". З чого, цікаво?


Було в нас таке завдання - знайти гніздо сороки. Ось як шукали його «Ліниві груші»:


Тут теж була історія. Я, прочитавши завдання, злякалася. Але ж ми люди ліниві і хитрі, тому я полізла на «Птахи України» шукати, хто писав, що в нього сороче гніздо перед вікнами. І знайшла. От, думаю, напишу зараз до цієї пані і попрошу адресу. Коли ж – упс – вона працює де? У «Зеленому Ліхтарику». Це ж треба таке! Я все одно знайшла ще одну пані, яка люб'язно поділилася адресою «знайомого» сорочого гнізда. Та спочатку ми вирішили пошукати ближче, і разом з інтересантами з пісочниці обійшли двір в напрямку дерева, де постійно сидять сороки. І ось воно – просто в нашому дворі! З дашком! Також ми знайшли вороняче і порівняли: справді – геть різні. А у воронячому були горобчики, тільки вони не схотіли фотографуватися."Обрій" біля житла бобрів

І ще трохи вражень від зимових фотопошуків від Полонської станції юних туристів «Обрій»:


Напевно, про участь у цьому конкурсі ще довго пам'ятатимуть як його учасники, так і їхні друзі, батьки і всі ті, хто вболівав за нашу команду. Тож якщо ви випадково зустрінете на вулиці людину, що споглядає птахів у піднебессі, або розглядає сліди тварин та птахів на землі, або шукає вороняче гніздо, або роздивляється кору дерева, де можуть зимувати мурахи, не дивуйтеся, – можливо, вони беруть учать у фотоквесті "Зеленого Ліхтарика". Саме завдяки участі у цьому природничо-пізнавальному квесті ми разом з вами дізналися і продовжуємо дізнаватись багато нового, цікавого і досі незвіданого.

Ми навчилися елементарних правил поведінки у лісі, дослідили узбережжя з бобровим поселенням, побачили, як зимують мурахи, розрізняли сережки вільхи та ліщини, шукали сліди диких звірів, фотографували залишки столітнього мосту, який з'єднував наше місто із лісовими хуторами. А ще – смакували смаженим на вогнищі салом, що після пройденого нами шляху було смачнішим від будь-яких делікатесів і смаколиків."Леоніндзя" та якийсь ніндзя зі снігу

А цим епізодом поділилися «Ліниві груші»:


Старшій доні вперше в житті вдалося погодувати синичку з руки. А мені в жменю вперше сів повзик, але ж ніхто й не подумав сфотографувати...


Ну, не встигли сфотографувати, подумаєш... Головне ж не фото, а те, що все це з вами відбулося! От мені ще на лапу повзик не сідав.


"Ліниві груші"

Ви відкрили для себе дещо нове, провели час на природі, поїли смаженого на вогні сала й попили чаю з термоса. Тому ми з дівчатами вважаємо, що квест своє завдання виконав. Дякуємо вам за участь, ентузіазм та почуття гумору! Залишайтеся в курсі наших подій, бо ми для вас готуємо ще цілу купу всього цікавого. На цьому слові бувайте здорові,


Ваш Заєць та «Зелений Ліхтарик».118 views0 comments
Стежте за нами:
  • Black Facebook Icon
Зелений Ліхтарик
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now